Jdi na obsah Jdi na menu

Hurá do školy aneb opáčko z matematiky

Opakování z matematiky s Khanovou školou
 
Náš dlouholetý partner na poli vzdělávání Khanova škola spustila nové kurzy matematiky sloužící jako opakování před nástupem do dalšího ročníku ZŠ.
Je zřejmé, že COVID-19 výrazným způsobem ovlivnil žáky, učitele, rodiče i způsob vzdělávání po celém světě. Studie americké neziskové organizace NWEA odhaduje, že se žáci vrátí na podzim do školy pouze s polovinou znalostí matematiky, které se měli v minulém školním roce naučit.
 
Hurá do školy!
 
České kurzy "Hurá do školy!" jsou inspirovány americkými kurzy Getting ready, které byly s velkým úspěchem spuštěny před několika týdny americkou Khan Academy. 
Kurzy pomohou s osvěžením důležitých dovedností a odhalí případné mezery ve znalostech. Obsahují motivační prvek Cesta k mistrovství, kde je možné snadno mapovat pokrok jednotlivců. Žáci postupně získávají úrovně jako v počítačové hře… Typy úloh, ve kterých udělali chybu se znovu vrací, dokud nejsou úplně zvládnuty.
 
 
 
Kde kurzy najdu? 
 
Kurzy "Hurá do školy!" jsou dostupné na cs.khanacademy.org a také v mobilní aplikaci Khan Academy. Stejně jako celá Khan Academy jsou i tyto české kurzy zdarma, a to i v rámci mobilní aplikace Khan Academy pro Android a iOS, kde je lze stáhnout i pro offline studium.
A teď už hurá na opakování!