Projekt NP Podyjí

10. 2. 2022

„Ve středu k nám přijela paní Holubová z národního parku Podyjí. Přijela ráno o půl deváté a říkala nám něco o národních parcích, a kde se nachází. Ukázala nám plakáty a řekla, co na nich jsou za zvířata a rostliny. Pak jsme hráli dvě hry. Stoupli jsme si do kruhu a řekli jsme svoje jméno a příjmení a museli jsme vymyslet nějaké zvíře. Pak jsme hráli druhou hru. Dostali jsme dva obrázky zvířat nebo rostlin a museli jsme říct, co je jeho název a přiřadit ho, kam patří. Moc se mi to líbilo a někdy bych se tam chtěla podívat.“

Vendula Sargová, 4. ročník

„Ve středu 19. ledna nás navštívila paní Holubová z národního parku Podyjí. Říkali jsme si o pravidlech, jak chránit přírodu, o tom, co se v národním parku může, anebo taky co se nemůže. Potom nám rozdala takové veliké papíry a na nich byla různá zvířata, např. mláďata výra obecného, kudlanka, ještěrka nebo i labuť. Potom jsme dostali do naší školy plakáty, kde byly různá zvířata. Tento projekt se mi moc líbil, bylo to zábavné, ráda bych se klidně šla osobně projít do NP Podyjí.“

Tina Vlasáková, 4. ročník

„Naši základní školu navštívila paní z národního parku Podyjí. Ukázala nám, jak teče řeka Dyje a řekla nám, co nemáme dělat v přírodě. Pak každý řekl svoje jméno a na začáteční písmeno jsme vymysleli zvíře a řekli jsme, kde by se jim asi líbilo. Pak jsme dostali obrázek se zvířátkem, řekli jsme, jak se to zvíře jmenuje a kde žije nebo kde by se mu nejvíce líbilo. Dostali jsme třináct velkých obrázků přírody, vše se mi moc líbilo a doufám, že do NP Podyjí někdy pojedeme.“

Eliška Fojtíková, 4. ročník

Náhledy fotografií ze složky Národní park Podyjí