Ohlédnutí za netradičním závěrem školního roku

25. května se žáci naší školy po dlouhém odloučení vrátili do školních lavic, tentokrát velmi netradičně – v rouškách. Prostředí školy a školní zahrady jim umožnilo i v tomto čase trávit radostné a příjemné chvíle ve společnosti svých vrstevníků, o které byli tak dlouho připraveni. Jak si užívali poslední měsíc školního roku ve školní družině, zachycuje naše fotogalerie.

Obr. 1: Na nově zakoupeném mixéru si téměř každý den vyrábíme Smoothie z ovoce a zeleniny. V rámci barevného týdne jsme si připravili zelený nápoj z banánu a špenátu.

Obr. 2: Každoročně odevzdáme desítky kilo odpadu v rámci projektu Recyklohraní. Díky podpoře veřejnosti se ve sběru stále zlepšujeme.

Obr. 3: Prezentace Jiřího Gruny na téma včelařství s ochutnávkou medu na domácím chlebu.

Obr. 4: Školní zahradu obývá mnoho živočichů, které rádi pozorujeme. Nejčastěji to jsou rybky a žáby v zahradním jezírku.

Obr. 5: Stimulovat plosky nohou je blahodárné, proto si s oblibou masírujeme nohy na hmatové stezce na školním dvoře.

Obr. 6: Odpolední odpočinek po vydatném obědě na rozkvetlé zahradě.

Obr. 7: Školní zahrada nabízí širokou škálu zábavy, kde si kromě sportování na víceúčelovém hřišti můžeme zahrát i klidnější hry.

Obr. 8: Jak se z pulce stane žába? To pravidelně sledujeme v zahradním jezírku.

Obr. 9: Každý den sportujeme na víceúčelovém hřišti. Mezi nejoblíbenější sporty patří fotbal a vybíjená. Hrajeme ale také tenis, učíme se základy basketballu, házíme diskem a seznamujeme se s méně tradičními hrami.

Obr. 10: V době karantény jsme měli možnost zakoupit šicí stroj z Nadace ČEZ a následně zdokonalit naše dovednosti z ručního šití - na šití na stroji.

Obr. 11: Šijeme polštářky, čelenky, nákupní tašky anebo třeba pytlíček na bylinky z vlastnoručně obarvené látky přírodními barvami.

Obr. 12: V letošním školním roce nás opustilo šest žáků pátého ročníku. Slavnostní pasování proběhlo tentokrát v komorním duchu, pouze za přítomnosti rodičů páťáků. Žáci zleva: Michaela Klimová, Monika Zedníková, Petr Hladík, Patrik Záviška, Jakub Havelka, Dominik Fojtík, učitelky zleva: Emilie Mácová, Lenka Doupovcová, Lenka Kroutilová, Štěpánka Baštová.

A jak vzpomínají na letošní školní rok nejmladší žáci naší školy?

Nela Hladíková, Tereza Daňhelová: „Tento školní rok jsme často tancovali na školním dvoře. Líbilo se nám, jak jsme pekli peřinky s povidlím, štrůdl a banánky v čokoládě. Na hřišti jsme hrávali vybíjenou a fotbal. Líbil se nám barevný týden a také když jsme měli hudební výchovu na hřišti.“

Jiří Gruna: „Líbil se mi výlet na středisko Lipka v Brně. Já připravuji ve škole přednášky, naposledy jsem si připravil přednášku o včelách.“

Karolína Řeháková: „V tohle roce se mi líbilo plavání a všechny výlety. Protože byla karanténa, líbilo se mi, jak jsme se učili přes Skype.“

Anna Procházková: „V letošním školním roce se mi líbilo hlavně na zahradě – jak jsme hráli fotbal, vybíjenou a jak jsme pozorovali rybník. Tenhle školní rok se mi líbil.“

Tento školní rok byl velkou výzvou a zkouškou pro rodiče, žáky i učitele. Přestože škola na tři měsíce osiřela, nikdo z nás nezahálel a všichni jsme to zvládli se ctí.  Svědectvím je malá kronika na webových stránkách „Doušky z roušky,“ kterou jsme po tuto dobu společně vytvořili (www.zelesonicemk.cz). Doufáme však, že pro nový školní rok zůstane už jen nevšední a pěknou vzpomínkou.J